14.09.2019. - na današnji dan, prije 26 godina, u borbenoj akciji na prostoru okupiranog Korduna, poginuo je naš pilot borbenog aviona MIG - 21 BIS, puk. Miroslav Peris, pri izvršavanju postavljenog borbenog zadatka. Miroslav Peris je bio i učenik ove škole, a po završetku škole odlazi u Vojnu gimnaziju u Mostar i Vojno zrakoplovnu akademiju u Zadar. Po izbijanju velikosrpske agresije na R. Hrvatsku, prelazi na stranu Hrvatske vojske i uključuje se u 1. borbenu eskadrilu HV. Svoje borbene zadaće izvršavao je predano i savjesno, štiteći hrvatsko nebo od pobunjenih Srba i nasrtaja raspadajuće JNA. U ovoj školi postavljena je prošle godine spomen ploča našeg učenika i vrsnog pilota, a toga trenutka i tih slavnih događanja iz razdoblja Domovinskog rata, prisjetili smo se i danas. Skup je popratila i vrsna violinistica ove škole. Okupljanje je bilo u školi, a obratili su nam se gđa. Antonija Mastelić - Milanović, ravnateljica i g. Damir Mandić, gradonačelnik, uz evociranje na taj događaj i učenika ove škole. Postavljeni su cvjetni aranžmani i upaljene svijeće za poginulog pilota, a Udruga specijalne policije KŽ organizirala je i ultra maraton u sjećanje na ovaj događaj od škole do njegovog rodnom mjesta Sošice na Žumberku. Posjećeno je i groblje u Hrnetiću kao i mjesto pada oborenog aviona 14.09.1993. g. u selu Stipan na Kordunu. Pored gradskih i policijskih struktura, ovdje su bili i njegovi kolege iz HRZ-a, pripadnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata i maratonci iz više naših klubova.