KARLOVAČKA ŽUPANIJA

GRAD  KARLOVAC

POVIJESNA POSTROJBA

«KARLOVAČKI POČASNI VOD ZNG-91.»

ORGANIZACIJSKI ODBOR 17. SUSRETA

U Karlovcu; 16. travnja  2019. godine

------------------------------------------

------------------------------------------

------------------------------------------

Predmet: 17. međunarodni susret starodobnih

vojnih vozila u R. Hrvatskoj,

p  o  z  i  v,-

Poštovani:

Karlovac, kao vojnički grad, nastao u jeku osmanlijskih osvajačkih pohoda 16. stoljeća i odlučujuće obrane kršćanstva, središte Vojne krajine, jak gospodarski, trgovački centar, već 16-tu godinu za redom organizira za sada jedinstvene Susrete starodobnih vojnih vozila u R. Hrvatskoj. Isto tako, razvijamo i turističku ponudu obilaska dijela crte bojišnice starodobnim vojnim vozilima, na temu «Karlovac – grad susreta».

 

Čast nam je Pozvati Vas, na naše druženje i vožnja u starodobnom vojnom vozilu: Jeep, Campagniola, Landrover, Mahindra, Pinzgauer, PUCH, TAM, FAP, VAZ, GMC, motocikl i sl. jer organiziramo «17. međunarodni susret starodobnih vojnih vozila u R. Hrvatskoj» zajedno sa OTK «Zlatni kotač» iz Zagreba, pod geslom: «Karlovac – grad susreta!». Okupljanje i Susret će se održati u staroj gradskoj Zvijezdi grada Karlovca, Trg bana Jelačića, dana 25. svibnja 2019. god. Bilo bi lijepo da na ovaj susret dođete u svojoj ratnoj odori jer su uglavnom svi sudionici tako odjeveni.

 

Cijelo vrijeme promotivne vožnje, prilikom obilaska dijela crte bojišnice, kolana će biti pod pratnjom policije PU Karlovačke, a m/v za Susret moraju biti ispravna za odvijanje prometa. Ove godine posjetiti ćemo crtu bojišnice sa desne i lijeve strane r. Kupe, u istočnom dijelu naše županije. Sa nama će biti brig./mir. Josip Tomačić, ratni zapovjednik 110. Br. ZNG i upoznati nas sa ratnim zbivanjima na ovoj bojišnici. Posjetit ćemo Pavlinski samostan i crkvu „M.B. Snježne“ u Kamenskom, repliku žitne lađe „Zora“, kapelu „sv. Petra“ u Banskom Kovačevcu, Lasinju, Jamnicu, Pisarovinu, D. Kupčinu i Šišljavić

 

Osobe za kontakt:

 

-      brig./mir. Dubravko Halovanić, za Odbor, S. Vraza 42f, 47.000 Karlovac, tel. 047/ 648-650 ili 098/9292-288, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

-      g. Ivica Končić, tajnik OTK «Zlatni kotač», Poljski put 1 F, 10250 Lučko, tel. 01/6537-775 ili 098/775-806, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .

-      g. Mladen Veršić, ravnatelj HAVAP-a, 091/4949-599, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript .

 

 

Iskreno se nadamo i radujemo Vašem dolasku, 13. – toj obljetnici promocije i postojanja naše povijesne postrojbe, 27-oj obljetnici međunarodnog priznanja R. Hrvatske, 28.-oj obljetnici Dana OSRH i HKoV-e.  Program Susreta je na našoj Internet stranici: www.zng-karlovac.hr.

 

Ujedno Vas molimo, da nam se svakako javite do 10. svibnja 2018. godine, ili suradnicima ili organizatoru, radi brojnog stanja gostiju, posjetitelja i vozila, glede planiranja hrane, pića  i  prigodnih poklona.  Promotivnu vožnju ove godine organiziramo na crti bojišnice uz desnu i lijevu stranu rijeke Kupe u istočnom dijelu naše županije. Posjećujemo kulturne, povijesne, turističke i značajne pozicije iz razdoblja Domovinskog rata.

 

 

 

Sa osobitim poštovanjem,

 

 

 

ZA ORGANIZACIJSKI ODBOR:

brig./mir.

Dubravko Halovanić